Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 14235520



*

nr 1423 5520


Bordslampfot

nysilver, 1920-tal. Höjd: 30P4095390820313186


Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 oktober 2021
kl 19:13:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/10 20:40:07 1      100 kr
4/10 08:09:55 2      Vinnande bud
4/10 19:06:42 3      200 kr
4/10 19:06:42 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor nysilver pläter
  • 6022 Bordslampa
    Imariedekor, porslin. Höjd: 31 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 20:59
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 18:45
  • 6086 Bordslampa
    med plåtskärm, England. Höjd: 77 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr